Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się z pojazdami służbowymi? W takim razie warto w tym celu wykorzystywać zaawansowaną technologię, która oferuje nam wspaniałe możliwości. Nie trzeba szukać daleko, by przekonać się o tym, że moduły elektroniczne są w stanie zagwarantować nam wydajność, efektywność i przede wszystkim bezpieczeństwo w większości stref naszego życia. Dzięki nim zarządzanie flotą jest banalnie proste, o czym możesz przekonać się już w dalszej części materiału, gdzie serdecznie Cię zapraszamy.

Odpowiemy sobie również na pytania: skąd brać odpowiednie oprogramowanie, jak z niego korzystać i kiedy instalować. Rozwiejemy również wątpliwości wszystkich przedsiębiorców, którzy uważają, że jest to mało istotny gadżet i dodatkowo to tylko strata pieniędzy. Zapraszamy serdecznie po wszystkie informacje. Przekonaj się, że usprawnienie Twojej firmy nie jest wcale trudne.

Jak to kiedyś wyglądało?

Kiedy nie mieliśmy jeszcze inteligentnych i zaawansowanych układów komputerowych, musieliśmy zadowolić się klasycznymi, analogowymi komponentami. Oczywiście tachometry montowane były jedynie w dużych pojazdach dostawczych, a handlowcy mieli dosłownie wolną rękę, jeśli chodzi o swoje maszyny służbowe. Dlaczego? Ponieważ nawet ilość faktur za paliwo zawsze można było wytłumaczyć w logiczny sposób, więc pracodawca musiał jedynie zaufać swoim podwładnym i ewentualnie porównywać wyniki z innymi kierowcami.

Jak to dziś wygląda?

Dziś każdy pojazd może mieć nie tylko wmontowany moduł GPS, który namierza jego pozycję, ale również czujniki i różnego rodzaju podzespoły pomiarowe. Dzięki temu w kilka sekund nie tylko wiemy gdzie jest auto, z jaką prędkością jedzie i ile spala benzyny, ale również możemy wrócić do danych historycznych. Dodatkowym atutem jest generowanie raportów, co zajmuje zaledwie kilka minut. Czy to znaczy, że oprogramowanie wykonuje całą pracę? Można tak powiedzieć, lecz pozostaje już tylko analiza, która zajmuje niewiele czasu, gdy mamy dane w czytelnej formie.

Pamiętaj, że każda profesjonalna firma, która oferuje swoim klientom oprogramowanie, prowadzi również pomoc techniczną. Jeśli masz pytania jeszcze przed zakupem systemu, bez wątpienia warto skorzystać z takiej pomocy, ponieważ u źródła dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne. Oczywiście każdy producent i operator będzie mówić dobrze o swoich usługach. Po opinie, recenzje i komentarze warto skierować się jednak na grupy dyskusyjne. Na szczęście w popularnych social mediach ich nie brakuje, więc każdy znajdzie to, czego szuka.

Artykuł powstał we współpracy z satisgps.com