Wynajem auto lawety

Wynajem auto lawety to dla wielu z nas niecodzienna sytuacja, więc gdy się już w niej znajdziemy, nie mamy pojęcia jak się do tego zabrać. Zdarza się, że samochód zepsuł nam się gdzieś w trasie i musimy przetransportować go do pobliskiego warsztatu, bądź złapaliśmy gumę i nie mamy możliwości zmiany koła na miejscu. Być może kupiliśmy lub planujemy zakup samochodu z drugiego końca kraju czy z zagranicy i na dany moment nie mamy możliwości odebrać go na tzw. kołach. Pozornie jest to dla nas temat odległy, ale sytuacji w których laweta może być nam niezbędna jest cała masa, więc co wtedy.

Skąd wziąć lawetę

Firm oferujących pomoc w przetransportowaniu samochodu jest cała masa. Namiary na nie możemy znaleźć w gazetach, w sieci, na wielu przydrożnych słupach w niemalże każdym mieście w Polsce. Z reguły pomoc drogowa dostępna jest całą dobę, firmy udostępniają numery telefonów na infolinię czynną 24 godziny. Oprócz samej usługi holowania, nierzadko znajdziemy w ich ofercie pomoc w uruchomieniu samochodu, podstawową diagnostykę a wykwalifikowany personel jest w stanie polecić nam zaprzyjaźniony warsztat, w którym dzięki skorzystaniu właśnie z ich usług otrzymamy rabat na naprawę. Bardzo często zdarza się tak, że firmy oferujące holowanie samochodów zajmują się również mechaniką i mogą odwieźć auto do własnego warsztatu, co często przyspieszy czas naprawy samochodu.

Laweta ale bez kierowcy

Być może nie jest potrzebny nam cały serwis, mamy niezbędne uprawnienia i potrzebujemy przetransportować pojazd z punktu a do punktu b. Nie jest wtedy konieczny sztab ludzi, co z pewnością wygeneruje większe koszty, tylko z całą operacją damy sobie radę sami. Oczywiście jest taka opcja, są na rynku firmy, które użyczą nam samej lawety na zasadzie wypożyczenia.

Koszty wynajęcia lawety

Koszty usług pomocy drogowej są zróżnicowane, wszystko zależy od miasta, wielkości samochodu oraz odległości jaką chcemy aby holowane auto przebyło. Ceny kształtują się mniej więcej w okolicy 100-150 złotych za holowanie a w przypadku dalszych odległości ok 1.5 złotych za każdy przejechany kilometr. Jeśli chcemy wypożyczyć samochód lawetę, będzie nas to kosztowało około 200 złotych za dobę i wynajmujący może zażyczyć sobie również kaucję zwrotną przy zdaniu pojazdu. Należy pamiętać iż w momencie gdy bierzemy udział w wypadku drogowym przysługuje nam wezwanie pomocy drogowej z OC sprawcy.

Wybór wariantu zależy głównie od tego co w danym momencie jest nam potrzebne. Warto jednak zanim zdecydujemy się na konkretną opcję, przejrzeć kilka ofert i wybrać dla nas najkorzystniejszą.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here