Najczęstsze pytanie, które zadają kierowcy to – czy warto kupić kamerę samochodową? Warto pod warunkiem, że wybierze się odpowiedni model urządzenia, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Powinien on posiadać funkcje, dzięki którym jazda będzie komfortowa, a także da poczucie bezpieczeństwa.

Kiedy przydaje się rejestrator jazdy?

Gdy nie jesteś jeszcze do końca przekonany co do wyboru kamery samochodowej, z pewnością przyjrzyj się zaletom, które niesie za sobą kupno rejestratora jazdy. Warto zastanowić się przede wszystkim, w jakich sytuacjach sprawdzi się na co dzień. W jakich momentach przyda się wideorejestrator? Poniżej przygotowaliśmy kilka punktów, które potwierdzą, że zakup urządzenia to dobry wybór dla każdego kierowcy.

  • Nagrania z kamery samochodowej są dowodem w sytuacjach spornych, np. kolizje, czy stłuczki.
  • Pozwala szybko ustalić sprawce całego zdarzenia drogowego, dlatego bez problemu zidentyfikuje winnego, gdy np. brakuje świadków lub w przypadku, gdy sprawca nie chce się przyznać.
  • Nagrywa wszystkie nieprzewidziane sytuacje zarówno na drodze, jak i na parkingu, czy podczas postoju.
  • Kamera samochodowa może stać się również urządzeniem, które umila nam dłuższą podróż. Nagrywa wszystkie widoki, a także niektóre modele są w stanie robić zdjęcia.

Podczas zakupu wideorejestratora zwróć uwagę na parametry

Rejestrator jazdy powinien zapewnić jak najlepszą jakość wszystkich nagranych filmów. Bez problemu musimy na nagraniu dostrzec, np. numery rejestracyjne. Pamiętaj, że wideorejestratory cechują się również wieloma funkcjami, dlatego z pewnością podczas zakupu musisz zwrócić uwagę na parametry danego modelu urządzenia. Oto kilka z nich:

  • rozdzielczość nagrywania – najlepiej Full HD lub wyższa,
  • płynność nagrywania – 30 kl./s lub 6- kl./s,
  • rodzaj obiektywu i jego jakość,
  • tryby pracy – nocny (powinny być wbudowane diody LED lub IR), parkingowy (czujnik ruchu, detekcja ruchu),
  • zabezpieczenia nagrania, czyli czujnik wstrząsów G-Sensor,
  • kąt widzenia obiektywu – do wyboru modele od 120 stopni do 170 stopni.

Gdzie kupić kamerę samochodową?

Przede wszystkim urządzeń w dobrej cenie o wysokiej jakości nie musisz wcale szukać długo. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni sklep, w którym kupisz rejestrator jazdy. Nie trzeba kupować urządzenia tylko w stacjonarnych punktach – mogą one służyć w celu przetestowania danego sprzętu. Gdy już zdecydujemy się na konkretny model kamery samochodowej, możemy szukać urządzenia w sklepach internetowych. Z pewnością znajdziemy rejestrator z dużo niższą ceną, a tym samym zyskamy dobrą jakość. Niektóre sklepy dodatkowo oferują nam wiele dodatkowych akcesoriów lub zakup urządzenia w zestawie, np. z kamerą cofania. Dlatego wideorejestratory SmartCams to najlepszy wybór, gdzie znajdziesz wiele modeli.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here