Na polskim rynku dostępnych jest wiele samochodów z drugiej ręki, również tych sprowadzanych z zagranicy. Dużą popularnością cieszą się nie tylko auta z Niemiec czy Francji, ale również Austrii. Zakup pojazdu z innego kraju wiąże się często z koniecznością skorzystania z lawety.

Jak sprowadzić samochód z Austrii?

Aby sprowadzić pojazd z zagranicy, należy liczyć się z wieloma często skomplikowanymi formalnościami. Sama procedura zakupu auta z europejskiego kraju i jego przetransportowania do Polski jest dosyć czasochłonna. Pomimo tego, samochody z Austrii zyskują wielu swoich zwolenników. Jeśli chodzi o ten kraj, formalności wywozowe używanego auta nie są bardzo trudne, aczkolwiek pochłaniają dużo finansów. Największe koszty są związane z transportem. Możemy oczywiście udać się do Austrii po wymarzony pojazd i wrócić nim do kraju, jednak tańsza okazuje się laweta z Austrii do Polski.

Jak wygląda transport pojazdu lawetą?

Laweta pozwala na przewiezienie jednego albo kilku pojazdów, w zależności od jej rodzaju. Do bezpiecznego zamocowania auta potrzebne są dwie osoby. Zadaniem pierwszej z nich będzie wjechanie autem na lawetę, natomiast drugiej pomoc w odpowiednim położeniu samochodu. Co ważne, na lawetę trzeba wjeżdżać tą osią, na której jest silnik, dzięki czemu przód lawety będzie odpowiednio dociążony. Samochód musi podjechać jak najbliżej, aby ok. 10 procent jego ciężaru spoczywało na haku. Ponadto trzeba je zamocować na lawecie pasami transportowymi. Aby holowanie z Austrii do Polski była całkowicie bezpieczne, należy upewnić się przed wyjazdem czy wszystkie klamry pasów są zapięte i nie ma na nich żadnych uszkodzeń.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Austrii?

To, ile będzie kosztowała laweta z Austrii do Polski, zależy od kilku czynników. Na cenę wpływa między innymi długość trasy czy stan techniczny przewożonego pojazdu. Ponadto każda firma transportowa podaje swój własny cennik. Średni koszt transportu auta na lawecie z Austrii do Polski za 1 km wyniósł w 2021 roku 2 zł, a w 2022 roku 2,40 zł.

Profesjonalna pomoc drogowa w Austrii

W tym kraju działa wiele firm, które oferują holowanie z Austrii do Polski. Warto więc zapoznać się z ich ofertą. Co ważne, firmy oferują przewóz nie tylko samochodów osobowych, ale także maszyn rolniczych, kamperów, busów czy motocykli. Najczęściej maksymalna ładowność przewożonego ładunku czy samochodu może wynieść 2600 kg. Pomoc drogowa w Austrii realizuje także naprawy na drodze, z użyciem nowoczesnego sprzętu, mocnych wyciągarek i najazdów o długości nawet 5 m.

Sprowadzenie samochodu z zagranicy na lawecie w wielu przypadkach okazuje się korzystną opcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here