Zależy Ci na zachowaniu idealnie gładkiego i lśniącego lakieru na swoim samochodzie? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykułu

Na wygląd samochodu duży wpływ ma stan jego karoserii, która niestety pod wpływem szeregu czynników zewnętrznych traci z czasem swoje pierwotne piękno. Nie trudno o wyblaknięcie koloru na skutek działania promieniowania słonecznego i stosowania chemicznych, agresywnych środków. Do tego dochodzą jeszcze rysy spowodowane otarciami, drobinkami brudu spod kół, itd. Dokładne mycie samochodu to jedno, ale warto też zabezpieczyć lakier i nadać mu połysku dzięki zabiegowi takiemu jak polerowanie. 

O czym należy pamiętać przy ręcznym polerowaniu lakieru?

Zanim zabierzemy się do polerowania samochodu, trzeba starannie go umyć i pozbyć się wszelkiego typu zabrudzeń. Nie chcemy przecież porysować powierzchni lakieru znajdującymi się na niej drabinkami piasku itp. Najlepszym rozwiązaniem będzie powierzchowne umycie, a następnie dokładne wyczyszczenie poprzez glinkowanie. Kolejną kwestią będzie dobór odpowiednich produktów, czyli dobrej jakości pasty polerskiej. Do wyboru mamy zarówno te o małej mocy ścierania, jak i średniej. Nie należy wybrać tych zbyt mocno ścierających, co może tylko pogorszyć wygląd lakieru. W celu ułatwienia i przyspieszania prac zaleca się wybrać produkty wielozadaniowe, czyli takie łączące w sobie właściwości pasty, mleczka i wosku. Ręczne polerowanie lakieru nie jest niczym skomplikowanym, ale wymaga czasu i cierpliwości.

 

Dlaczego warto zdecydować się na ręczne polerowanie lakieru?

 

Ręczne polerowanie lakieru ma liczne zalety, dlatego warto regularnie wykonywać tego typu zabiegi pielęgnacyjne. Jest to niedrogi sposób na poprawę wyglądu auta. Polerowaniem niwelujemy zarysowania, oksydację, hologramy. Lakier nabiera połysku i ożywia się jego kolor. Zostaje pokryty dodatkową warstwą ochronną, co wydłuża okres jego żywotności i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. 

Jeśli nie ręczne polerowanie lakieru to jakie?

Ręczne polerowanie lakieru to nie jedyna opcja, bo można przecież skorzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Świetną opcją okazuje się być polerowanie maszynowe, co będzie dużą oszczędnością czasu i energii. Ręczne wymaga włożenia wysiłku, co bywa meczące w przypadku dużej powierzchni. Na szczęście mamy do dyspozycji profesjonalny sprzęt wyposażony w środki ścierne. Oczywiście najpierw trzeba nabrać wprawy, gdyż ich obsługa wymaga precyzji. Decydując się na takie rozwiązanie, należy zadbać o to, aby wybrać maszynę polerską renomowanej firmy. Mamy wtedy pewność co do jakości wykonania, skuteczności działania i bezpieczeństwa użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here