Główne zadania powierzane wycieraczkom samochodowym to odprowadzanie wody z szyb oraz ich czyszczenie. Jednak czasami wycieraczki mogą działać przeciwnie do swojego przeznaczenia. Zdarza się, że zamiast czyścić szybę, brudzą ją podczas odprowadzania wody. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, żeby wycieraczki nie rozmazywały zanieczyszczeń?

Czy wycieraczki nie są wyeksploatowane?

Wielu kierowców bagatelizuje kwestię regularnej wymiany wycieraczek szyb. Natomiast jak wskazują fachowcy, kierowca użytkujący pojazd z przeciętną intensywnością powinien wymieniać pióra wycieraczek raz na pół roku. Natomiast raz do roku to już absolutna konieczność. W rzeczywistości niewielu kierowców decyduje się na wymianę wycieraczek z aż tak często. W konsekwencji wycieraczki ze startymi gumami nie są w stanie skutecznie odprowadzać wody i zanieczyszczeń. Tym samym usuwana jest tylko część zanieczyszczeń, a reszta zostaje rozsmarowana na szybie. Efekt jest taki, że po wykorzystaniu wycieraczek szyba wygląda jeszcze gorzej niż wcześniej, a widoczność jest mniejsza. 

Regularna wymiana wycieraczek to konieczność. Jednak ważne jest również, aby montować wysokiej jakości wycieraczki oraz same pióra. Solidnie wykonana guma o podwyższonej jakości gwarantuje skuteczne czyszczenie szyb i efektywne odprowadzanie wody przez dłuższy czas. Natomiast najtańsze wycieraczki szyb ulegną zużyciu nawet po kilku miesiącach. Warto zatem wyposażyć się w elementy od najlepszych producentów. Są one dostępne między innymi pod tym adresem – https://www.ucando.pl/k/wycieraczki-szyb/U2401.

Czyszczenie wycieraczek samochodowych

Pióra wycieraczek szyb trzeba regularnie wymieniać, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak czasami mimo rozmazywania przez wycieraczki zanieczyszczeń można jeszcze nieco się wstrzymać z wykonaniem tej czynności. Rzecz w tym, iż za brak skuteczności wycieraczek szyb mogą odpowiadać zanieczyszczenia, które osiadły na gumach. W takiej sytuacji wystarczy przetrzeć gumy mokrą szmatką, aby pozbyć się problemu. Wykonując czyszczenie, warto sprawdzić jak wyglądają gumy. Chodzi o to, aby upewnić się, że są one jeszcze w dobrym stanie technicznym i nie wymagają wymiany na nowe.

Czy korzystasz z wycieraczek w sposób prawidłowy?

Jak się okazuje, za uszkodzenie wycieraczek często odpowiada kierowca. Niektórym wydaje się to trudne do uwierzenia, że kierowca może zniszczyć wycieraczki. W rzeczywistości jednak to, w jaki sposób korzysta z wycieraczek do szyb, ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim powinieneś pamiętać, aby nigdy nie uruchamiać wycieraczek, gdy szyba jest sucha, a także gorąca, lub wręcz przeciwnie, zamarznięta. 

Głównie od Ciebie zależy, jak długo wycieraczki szyb będą działały prawidłowo. Chcąc uniknąć rozmazywania zanieczyszczeń, regularnie przeprowadzaj czyszczenie tych elementów oraz używaj ich zgodnie z zaleceniami ekspertów. Ponadto pamiętaj o regularnej wymianie piór wycieraczek. Kupisz je między innymi w sklepie internetowym Ucando.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here