Przygotowanie powierzchni – nałożenie farby – utrwalenie efektu – tak w skrócie wygląda proces malowania proszkowego lub natryskowego metalowych detali. W przedsiębiorstwach, które nie posiadają linii lakierniczych realizacja takiego zlecenia trwa dłużej – na każdym etapie pracę wykonuje człowiek, nierzadko trzeba zlecić wykonanie niektórych prac firmom zewnętrznym, co przekłada się na wydłużenie czas realizacji zlecenia i wzrost jego ceny, dodatkowo występuje duże ryzyko błędu – niestaranną praca człowieka lub niedostosowany do danych detali sprzęt podwykonawcy. Przedsiębiorstwa, które zainwestowały w linie lakiernicze takich problemów nie mają.

Dlaczego warto zainwestować w linie?

Zarówno prosty jak i rozbudowany układ profesjonalnych urządzeń wykorzystujących najnowocześniejsze technologie jest dużym ułatwieniem dla zakładu produkcyjnego. Firmy zajmujące się projektowaniem i budowaniem linii dostosowują rozwiązania do indywidualnych wymagań i potrzeb zamawiającego. Niezależnie od tego czy malowane są duże czy małe detale, czy detali jest dużo czy jeden większy, czy mają prosty czy skomplikowany kształt, czas ich obróbki (odtłuszczenie, osuszenie i wyrównanie powierzchni, malowanie, suszenie) jest krótszy, ryzyko popełnienia błędów mniejsze. Inwestycja zwraca się bardzo szybko. Jeszcze jednym istotnym powodem, by zainwestować jest przewaga konkurencyjna – malowane w liniach detale  bardzo dobrze się prezentują, są szczelnie pokryte farbą, czas realizacji jest szybki, a ceny atrakcyjne.

Stanowiska przygotowania powierzchni, kabiny lakiernicze, suszarki lub piece, tunele wyposażone w systemy transportu – wszystkie urządzenia linii powinny być starannie zaprojektowane i zbudowane według najnowszych obowiązujących przepisów i norm. Daje to gwarancję efektywnego malowania, bezpieczeństwo pracy i ochrony środowiska (nowoczesne malarnie posiadają systemy filtracji pozwalające na znaczne ograniczenie wydalania proszku). Warto wybrać sprawdzonego producenta urządzeń malarskich i lakierniczych – doświadczenie i wiedza jego pracowników okaże się pomocna nie tylko podczas montażu poszczególnych urządzeń, nie tylko podczas szkolenia, ale także podczas obsługi pogwarancyjnej.

Automatyzacja procesów i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko – to najważniejsze wyzwania współczesnych przedsiębiorstw. Automatyczne linie lakiernicze pozwalają tym wyzwaniom sprostać. Na pytanie: „Czy warto inwestować w linie lakiernicze?”, odpowiadamy w sposób jednoznaczny – zdecydowanie tak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here