Nowy samochód za gotówkę? Tak kupowało się auta w latach 90., kiedy na rynku nie było jeszcze tak nowoczesnych narzędzi finansowych, jakie są dostępne dziś. W XXI wieku nikt nie chce inwestować oszczędności w zakup pojazdu.

Leasing samochodu to wyjątkowo wygodne narzędzie pozwalające na zostanie użytkownikiem wymarzonego samochodu. Jedną z zalet leasingu samochodowego jest wyjątkowo prosta procedura związana z jego przyznaniem.

Leasing samochodu – prościej się nie da

Formalności związane z zastawem bankowym? Nie, ten problem dotyczy jedynie kierowców chcących skorzystać z kredytu bankowego na zakup auta. Firma leasingowa nie wymaga też cesji ubezpieczenia pojazdu na rzecz instytucji finansującej zakup. Jak to możliwe?

To proste, przez cały czas właścicielem samochodu jest firma leasingowa. Dla kierowcy, który użytkuje pojazd, praktycznie nic to nie zmienia. Nadal jeździ on nim, jak swoim. Przez to, że właścicielem auta pozostaje firma leasingowa mniej do załatwienia pozostaje formalności przy załatwianiu finansowania.
Na ogół wystarczą podstawowe dokumenty księgowe świadczące o osiąganych przez firmę dochodach. Coraz częściej firmy leasingowe bazują też na oświadczeniach przedsiębiorców co do wysokości osiąganych przez nich dochodów.

Leasing samochodów nie zawsze dotyczy pojazdów nowych

Myśląc o leasingu samochodu, na ogół na myśl przychodzi nowe auto. To nic dziwnego. W ten sposób najchętniej kupowane są bowiem właśnie auta nieużywane. Wszystko przez to, że dzięki atrakcyjnej ofercie finansowania nawet najdroższe samochody klasy premium okazują się przystępne cenowo. Niewielka wpłata własna (lub nawet jej brak) i akceptowalne raty miesięczne w postaci faktury leasingowej, którą można wrzucić w koszty, decydują o dodatkowych zaletach leasingu.
Nie można jednak zapomnieć, że GO-leasing oferuje także finansowanie na samochody używane.

Jakie są zalety leasingu auta używanego?

To szczególnie interesująca oferta dla wszystkich marzących o aucie z najwyższej półki. Oferowane w leasingu samochody używane to na ogół pojazdy z niewielkim przebiegiem, a ich wiek często oscyluje wokół 3-4 lat. Dzięki temu ich wartość rynkowa jest zdecydowanie niższa, co pozwala także na uzyskanie i niższej raty leasingowej. Niewielki przebieg i wiek w przypadku samochodów klasy premium też nie powinien stanowić problemu. To auta zaprogramowane na wieloletnią eksploatację.

Leasing auta używanego dotyczy także samochodów dostawczych

Leasing aut używanych – m.in. w Poznaniu – nie dotyczy jednak wyłącznie samochodów osobowych. Jako używane leasingowane są również pojazdy dostawcze. Ich największą zaletą jest niewielka wartość raty miesięcznej. Na ogół sporych rozmiarów auto dostawcze dostać można już za równowartość np. 700 zł miesięcznie. Będzie to prawdopodobnie pojazd, z którego leasingu ktoś zrezygnował lub po zakończeniu umowy leasingowej zdecydował się ponownie na nowy pojazd. Warto pamiętać, że samochody poleasingowe to na ogół dobra propozycja, bo statystycznie są bardziej zadbane i nie powinny nastręczać zbyt wielu kłopotów. Absolutnym warunkiem w przypadku leasingu jest bowiem, dokonywanie regularnych przeglądów w ASO. To właśnie dzięki nim auta poleasingowe są często w lepszym stanie niż inne pojazdy z rynku wtórnego.

W obecnych czasach trudną do przeceniania zaletą firm leasingowych w przypadku aut osobowych i dostawczych jest dostępność samochodów. Pandemiczne problemy z utrzymaniem łańcuchów dostaw sprawiają, że producenci wstrzymują produkcję, a na nowe samochody w salonach – w Poznaniu i wielu innych miastach – trzeba niekiedy czekać miesiącami. Tymczasem firmy leasingowe w wielu przypadkach potrafią zaoferować nowe auto praktycznie od ręki.
Wystarczy jedynie dopełnić formalności, by móc odebrać już ubezpieczony i zarejestrowany samochód.

Warto jeszcze zaznaczyć, że w firmach leasingowych oferujących nowoczesne formy finansowania dostępne są także leasingi konsumenckie. Nie trzeba więc mieć zarejestrowanej działalności, by cieszyć się wszelkimi przywilejami płynącymi z tej formy finansowania zakupu pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here