Klocki hamulcowe i tarcze to części, które podlegają stałemu zużyciu w każdym samochodzie. Jednocześnie stanowią jeden z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo, ponieważ to od nich zależy, czy pojazd wyhamuje.

Klocki hamulcowe wymiana

Jest wiele rodzajów tego typu części. Należy dobierać je w zależności od przeznaczenia pojazdu, w którym będą zamontowane, od rodzaju tarcz, stylu jazdy i wymagań kierowcy. W ofercie każdego sklepu motoryzacyjnego znajdziesz wiele produktów różnych marek – szczególnie cenione są klocki hamulcowe Breck oraz klocki hamulcowe Bosch. W dobrym sklepie będziesz miał ich do wyboru kilkadziesiąt rodzajów – o różnej strukturze, budowie i zrobione z różnych materiałów. Podstawowe trzy warianty dzielą modele klocków na standardowe, ceramiczne oraz sportowe (czyli takie, które nie mogą nigdy otrzymać homologacji na publiczne drogi). Standardowe klocki hamulcowe są najtańsze spośród wymienionych i najczęściej stosowane w komercyjnych samochodach osobowych. Ceramiczne charakteryzują się wydzielaniem mniejszej ilości zanieczyszczeń przy eksploatacji (używane zamiennie ze standardowymi przez kierowców, którzy chcą zachować zawsze czyste felgi), a sportowe są wysoce odporne na ciepło powstające podczas hamowania. Szczególnie łatwo dostępne w różnych wariantach są części do popularnych modeli samochodowych – na przykład klocki hamulcowe Golf 4, klocki hamulcowe Passat B5, klocki hamulcowe skoda fabia czy klocki hamulcowe Opel Astra G. Należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, na podstawie których można starać się dobrać odpowiednie części. Współczynnik tarcia ma bezpośredni wpływ na skuteczność hamowania – im wyższy, tym bardziej efektywny jest hamulec. Z drugiej strony siła tarcia i większa temperatura powstająca w trakcie hamowania, sprawia że klocki należy częściej wymieniać. Wybierając skuteczniejszy sprzęt warto zawierzyć lepszemu producentowi, który zaowocuje dłuższą żywotnością elementu. Klocki hamulcowe firmy, która jest sprawdzona i zaufana są znacznie bardziej wartościowe, niż te nieznanej marki, ale o dobrych parametrach. Wybierając się na zakupy (w mieście lub przez internet), często finansowo bardziej opłaca się zakup , jaki oferuje sklep – zestawy: tarcze + klocki.

Tarcze hamulcowe zimmermann to jakość

Dokonując przeglądu układu hamulcowego w samochodzie warto pamiętać, że to jeden z najbardziej podstawowych i jeden z najważniejszych elementów. Należy o niego dbać regularnie wymieniając klocki hamulcowe. Wskutek pominięcia tej czynności tarcze hamulcowe zużywają się znacznie szybciej – takie zachowanie oznacza niebezpieczeństwo. Tarcze hamulcowe Zimmermann – to wysokiej klasy sprzęt, który warto polecić za prawdomówność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here