Przygotowanie samochodu do sezonu wiosenno-letniego to dobry moment na sprawdzenie wszystkich układów, stanu lakieru oraz opon. Dzięki specjalistycznym środkom przedłużymy trwałość elementów plastikowych i gumowych oraz zadbamy o estetyczny wygląd naszego pojazdu.

Wiosna to czas, kiedy należy sprawdzić stan samochodu po zimie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, czyli stan techniczny pojazdu oraz stan opon. To też dobry moment na spłukanie zimy z karoserii. Czysty samochód to wizytówka jego właściciela, szczególnie jeśli auto wykorzystywane jest do celów służbowych. Wtedy to lśniący pojazd, wolne od smug szyby czy błyszczące kołpaki to podstawa, jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na klientach i kontrahentach. Nawet najbardziej luksusowe wymagają regularnej pielęgnacji oraz konserwacji. Od czego zacząć?

Zawsze najważniejsze – bezpieczeństwo

Nie tylko sroga zima może przyczynić się do uszkodzeń w naszym samochodzie, to znaczy że wiosna to dobry moment, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu, a przede wszystkim układów hamulcowego, wydechowego, kierowniczego oraz zawieszenia. Przeanalizuj stan klimatyzacji i filtrów, aby zagwarantować sobie świeże i czyste powietrze podczas jazdy.

Powinieneś uzupełnić poziom lub wymienić niezbędne płyny jak olej, płyn w układzie chłodzenia, hamulcowy oraz w spryskiwaczach. Sprawdź też działanie wycieraczek oraz stan i ustawienie świateł. Dzięki temu dbasz o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.

Początek cieplejszej pogody to także czas na wymianę opon. Zimowe nie do końca spełniają swoją funkcję wiosną, ponieważ mają inną elastyczność i przyczepność, co może być niebezpieczne podczas wiosennych opadów deszczu. Upewnij się, że poziom powietrza w letnich oponach jest odpowiedni do bezpiecznej jazdy.

Zadbaj o lakier i czystość w samochodzie

Przygotowanie samochodu do nowego sezonu to dobry czas na kontrolę stanu lakieru i karoserii. Nawet dbając o służbowe samochód, dobrze jest zadbać o właściwą impregnację, uzupełnienie ubytków i rys w lakierze, aby auto długo wyglądało jak nowe. Spłukanie piachu lub soli i błota pośniegowego, które mogłyby porysować delikatny lakier to pierwszy etap właściwego czyszczenia pojazdu. Wszystkie niezbędne kosmetyki zakupisz w sklepie z profesjonalną chemią samochodową do auto detailingu https://cargeek.pl.

Mycie zasadnicze z pianą aktywną i wodą pod dużym ciśnieniem pozwoli efektywnie usunąć nieczystości z powierzchni pojazdu. Dekontaminacja, a następnie woskowanie z politurą zabezpiecza lakier i chroni go przed nowymi zanieczyszczeniami.

Nie możesz zapomnieć również o wnętrzu. Pranie tapicerki z tworzyw sztucznych oraz impregnacja skórzanych siedzeń, czyszczenie podsufitki i dywaników, natłuszczanie elementów gumowych jak uszczelki to absolutne minimum. Na koniec odświeżacz powietrza pozwoli nam zachować zapach świeżości na dłużej. Jazda tak przygotowanym samochodem będzie o wiele bardziej przyjemna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here