Przemierzanie tysięcy kilometrów po różnej jakości trasach, zobowiązuje do stosowania części jak najwyższej jakości. Dokonując remontu takich pojazdów, możesz wybierać wśród oryginałów, zamienników i egzemplarzy regenerowanych. Gdzie najlepiej je kupić?

Gdzie można kupić dobre podzespoły do autokarów?

W zasadzie części Mercedesa, SOLARIS, SETRA, SOLBUS czy VOLVO zamówisz na różne sposoby. Oryginalne elementy montowane fabrycznie da się uzyskać bezpośrednio od producenta. Na rynku jest też wiele hurtowni internetowych i sklepów stacjonarnych, które dystrybuują odpowiednie akcesoria autobusowe. Zamówienie interesujących Cię podzespołów jest więc proste. Jednak w praktyce może się okazać, że wyzwanie stanowi coś zupełnie innego.

Przede wszystkim chodzi o dostępność części. Szukaj tylko takich ofert, których czas realizacji nie uziemi Twoich pojazdów na długi czas. W najlepszych hurtowniach dostęp do większości elementów jest natychmiastowy. Druga sprawa to cena – najtańsze produkty często nie mają zbyt wiele wspólnego z wysoką jakością.

Dlaczego cena nie jest najważniejszym parametrem?

Unieruchomienie pojazdów z floty jest wystarczającym problemem dla firmy, dlatego lepiej nie mnożyć sobie kłopotów wątpliwej jakości częściami. Można oczywiście z nich skorzystać i oszczędzić przy tym środki finansowe, lecz nie ma gwarancji czy takie części do Mercedesa i innych marek autobusów będą w stanie wytrzymać długotrwałą eksploatację. Każdy postój wiążę się z kosztami a montowanie najtańszych produktów może spowodować konieczność ponownego serwisowania i naprawy pojazdu. To wszystko oczywiście wpływa na koszty i w konsekwencji kończy się stratami, a nie oszczędnościami.

Jak poznać dobry sklep z częściami?

Kilka czynników zostało już wymienionych powyżej. Chodzi o krótki czas realizacji zamówienia i przystępne ceny. Ważna jest też obecność markowych produktów, które posiadają certyfikaty jakościowe. Dzięki temu upewnisz się, że kupowane części do Mercedesa będą spełniały twoje oczekiwania i nie zawiodą podczas jazdy.

Dobry sklep ma też szeroki asortyment. Jest w stanie pomóc klientom w doborze odpowiednich elementów i dopasować je do konkretnego modelu pojazdu. W razie wystąpienia braku magazynowego potrafi szybko je uzupełnić, zapewniając klientowi niezbędne części w możliwie jak najszybszym czasie.

Jakie części do autokarów są najczęściej poszukiwane?

Można je podzielić na dwie kategorie:

  • zamienniki do wyposażenia,
  • elementy układów mechanicznych i elektrycznych.

W pierwszej grupie znajdują się np. stoliki, telewizory, fotele, pokrowce i siłowniki. Druga kategoria jest nieco bardziej rozbudowana i obejmuje elementy układu zasilania, zawieszenia, układu hamulcowego, a także sprzęgła, wały napędowe i elementy silnika. Szczególnie te części wymagają najwyższej jakości, bo w sposób bezpośredni wpływają na mobilność floty.

Z pewnością na rynku części do autobusów znajdziesz propozycje, które spełnią twoje oczekiwania. Postaw na sprawdzone rozwiązania i kieruj się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością podzespołów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here