Chcesz kupić kamerkę do samochodu i zastanawiasz się, czy na pewno Ci się przyda to urządzenie? Jeśli nadal nie posiadasz wideorejestratora, to w poniższym artykule postaramy się Cię przekonać do tego rozwiązania. Z pewnością nie tylko ułatwia codziennie poruszanie się po drodze, ale również daje komfort w wielu sytuacjach. Poznaj 5 sytuacji, w których przyda Ci się wideorejestrator!

Stłuczka lub wypadek

Wiele sytuacji na drodze wywołuje duże emocje i zazwyczaj jesteśmy mocno zdenerwowani oraz zestresowani. W takich momentach dany kierowca próbuje udowadniać swoje racje, gdzie inni uczestnicy zdarzenia przekonani są o winie jeszcze innego – słowo przeciwko słowu. Na miejscu wydarzenia policja stara się ustalić faktyczny bieg zdarzeń, ale zazwyczaj trwa to dosyć długo. Dlatego, jeśli będziemy posiadać kamerę samochodową to szybko i skutecznie uda nam się odtworzyć wydarzenia z momentu stłuczki lub wypadku. Nagranie umożliwia także rozpoznanie, kto był sprawcą całego zajścia.

Rejestrator jazdy pomaga również w sytuacji, gdy chcemy uzyskać odszkodowanie za daną sytuację na drodze.

Nagranie rekreacyjnej trasy podczas podróży

Kamera samochodowa idealnie spisuje się zarówno w krótkich, jak i dalekich podróżach. Można zarejestrować obraz w trakcie jazdy, który jest ograniczony przez szyby. Filmy z takich tras są bardzo popularne, np. w Internecie i jeśli dużo podróżujemy po ciekawych miejscach, to z pewnością taka forma przedstawienia swojej podróży będzie idealna. Jednak, gdy zamierzamy korzystać z urządzenia za granicą, musimy dokładnie zaznajomić się z tematem kamery w innych krajach, ponieważ nie wszystkie państwa umożliwiają używanie wideorejestratora, a niekiedy nawet zabronione jest posiadanie.

Wyłudzanie odszkodowania

Oszustów nie brakuje, nawet na drodze. Zazwyczaj ich celem jest wywołanie konkretnych zdarzeń, które finalnie prowadzą do stłuczki, ale z winy innego uczestnika ruchu. Ma to służyć najczęściej wyłudzeniu odszkodowania. Dlatego, posiadając kamerę samochodową, możemy zabezpieczyć się przed takimi zdarzeniami i udowodnić winę danego kierowcy, a nie swoją własną. Udowodnisz, że oszust próbował wywołać na Tobie konkretne działanie, które doprowadziło do stłuczki lub kolizji.

Parkingowe zdarzenia

Na parkingu lubią dziać się różne sytuacje, które zazwyczaj odbywają się podczas pozostawienia samochodu na dłuższy okres. Możemy spotkać się z sytuacją, że nagle nasz samochód posiada niespodziewane zarysowania lub poważne uszkodzenia czy wgniecenia. Zazwyczaj dzieje się to w sytuacji, gdy ktoś uderzył w nasz samochód pod naszą nieobecność i po prostu uciekł z miejsca zdarzenia. Dlatego, aby zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, warto posiadać kamerkę samochodową. Umożliwia ona nagrywanie wszystkiego, co dzieje się przed maską samochodu oraz nawet wewnątrz pojazdu. Nowsze modele posiadają czujniki ruchu oraz tryby parkingowe, które odpowiadają za nagrywanie w uśpieniu. Oznacza to, że urządzenie uruchomi się w momencie, gdy wyczuje ruch lub uderzenie.

Ucieczka z miejsca wypadku

Na pewno słyszeliśmy o wielu sytuacjach, gdy doszło do kolizji lub uszkodzenia auta, a winny, widząc, że nie ma w okolicy, np. kamer czy świateł – uciekł z miejsca wypadku. Najczęściej zdarza się to poza miastem lub na niestrzeżonych parkingach. Videorejestratory umożliwiają nagrywanie wszystkiego podczas trasy, dlatego takie zdarzenia na pewno również urządzenie uchwyci. Uda Ci się nagrać choćby tablicę rejestracyjną, model pojazdu czy nawet wizerunek kierowcy, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

źródło zdjęcia: freepik.com