Zakup samochodu to poważna decyzja, także pod względem finansowym. Jeśli mamy wydać kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych na nowe auto, zaczynamy się zastanawiać, czy w ogóle warto to zrobić. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Czasem rzeczywiście lepiej jest kupić na przykład auto używane z gwarancją sprzedającego. Przedstawiamy 4 argumenty, które być może przekonają Cię, że auto używane może być dobrym rozwiązaniem.

  • Cena

Tym, co w szczególności przemawia za zakupem używanego auta, jest niższa cena w stosunku do samochodu nowego. Większość pojazdów w pierwszych latach eksploatacji notuje największy spadek wartości. Natomiast można znaleźć używane auta na sprzedaż w dobrym stanie, które nie będą odbiegać wizualnie i technicznie od nowych samochodów, ale ich cena będzie o kilkadziesiąt procent niższa.

  • Gwarancja

Nie tylko nowe auta są objęte gwarancją, czego przykładem jest oferta firmy UJN. Kupując używane auto, można otrzymać półroczną gwarancję dealera. Daje to pewien komfort, że auto jest sprawne, a jeśli nawet zdarzy się awaria, zostanie ono naprawione w ramach udzielonej gwarancji.

  • Minimum formalności

Ten, kto kupował nowy samochód z salonu, wie, jak wiele formalności trzeba w takim przypadku dopełnić. Przy kupnie samochodu używanego wystarczy tak właściwie podpisać umowę kupna-sprzedaży samochodu i zatroszczyć się o uzyskanie od sprzedającego – handlarza, komisu czy osoby prywatnej – kompletu dokumentów: karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego. Na koniec należy przerejestrować zakupiony samochód na siebie.

  • Duży wybór

Po liczbie sprzedawanych samochodów używanych można wnosić, że ich wybór dla potencjalnych kupujących jest znacznie szerszy niż w przypadku nowych pojazdów od dealerów. Na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, w komisach czy firmach sprzedających również sprowadzane zza granicy używane auta nie brakuje ofert wszelkiego rodzaju pojazdów – różnych marek, modeli i roczników.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here